Bina İşletim Sistemi

Deneyimli kadromuzla her türlü marine işleriniz en kısa sürede çözümlenir...


Ozkay Grup siteler, plazalar, alışveriş merkezleri, villalar, toplu konut projeleri, spor tesisleri ve benzeri çağdaş yapılar için teknik, özel güvenlik, temizlik, ilaçlama, hukuk, mali, peyzaj, spor, toplantı, yiyecek, taşımacılık, otopark gibi ihtiyaç duyulan tüm hizmetleri tek elden temin ederek ve yöneterek size daha keyifli ve konforlu yaşam ortamı sunar.


Teknik Faaliyetler

Isıtma, klima, havalandırma, asansör, enerji, aydınlatma, yangın, CCTV kamera, otomasyon, vb. mekanik, elektrik veya inşaat konularında Ozkay Grup uzmanlığı devreye girer. Teknik talimatların hazırlanması, planlı koruyucu bakımın yanısıra, çıkabilecek teknik arıza sorunlara hızlı ve profesyonelce çözümler üretilmesi, çalışma ve yaşam alanlarınızın konforunu ve güvenliğini sürekli kılacaktır.

Her türlü modern yapının ve tesisin yönetilmesinde, teknik uzmanlık bilgisine sahip olan Özkay Grup, ileri teknolojiyle donatılmış 'Akıllı Bina'ların yönetimi, iç hava kalitesi ve konforunun sağlanması ve enerji yönetimi konusunda da güvenilir çözüm ortağınızdır.

Ozkay Grup yapınızın proje safhasından başlayarak teknik şartnamelerin, işletme ve bakım anlaşmalarının hazırlanmasında, test ve devreye alma, geçici kabul hizmetleri vb konularda da yardımcı olur.

 

Temizlik

Yaşamımızın önemli kısmını geçirdiğimiz yapılarda, hijyen ve temizlik ayrı bir uzmanlık alanıdır. Ozkay Grup bina içi temizlik, bahçe ve bina dışı temizlik, dış cephe cam temizliği, halı, taş, ahşap, sentetik zemin temizliği, sert zemin cilalama hizmetleri sağlar. Ayrıca temizlik ve hijyen konusunda daha yapınız proje safhasında iken temizlik ekibi organizasyonunu tespit eder,  temizlik ve hijyen kontrol planlaması yapar, temizlik malzeme sarflarını ve ekipmanlarını önceden belirleyerek proje danışmanlık hizmetleri sağlar.

Ozkay Grup uzman temizlik kadroları, kaliteli ve modern temizlik ekipmanlarıyla çalışma ve yaşam ortamlarınızın hijyen kuralları içerisinde daima temiz kalmasını sağlar. Genel temizlik hizmetleri yanında bireysel temizlik ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak müşterilerine eksiksiz bir hizmet sunar. İnşaat sonu temizliği, ofis veya konut içi temizlik hizmetlerini de sağlar.

 

İlaçlama

Yapılarda zaman içinde ortaya çıkabilecek haşere ve çevre zararlıları konusunda sürekli, etkin ve sürdürülebilir tedbirlerin alınması, kontrol edilmesi ve ortadan kaldırılması çok önemlidir. Haşereyle mücadele ve çevre sağlığı konusunda faaliyet gösteren uluslararası iş ortaklarıyla ve uzman kadrolarıyla, kullandığı farklı teknolojiler ve insan sağlığına hiçbir olumsuz etkisi olmayan, en az oranda kullanılan kokusuz ilaçlarıyla müşterilerinin tüm sorunlarını ortadan kaldırmaya ve garantili hizmet vermeye yönelik çalışmaktadır.

Özkay grup çevre ve insan dostu yaklaşımı ile insanların yaşadığı, gıdanın bulunduğu iç mekânlar da, zehirli maddeleri, kalıcı, kokulu, ortamda buharlaşan, yüzey oluşturan ilaçları, dumanlama, sis veya sprey gibi yöntemleri kullanmaz. Günlük yaşantınızı hiçbir şekilde değiştirmeden, ev ve işyerinizi terk etmeden, özel bir zaman ayırmanıza ve önlem almanıza gerek kalmadan haşere kontrol Için ilaçlama ve koruyucu hizmet almanızı sağlar.

Hukuk

Yapınızın proje safhasından başlayarak, önce yaşam simülasyonunu ve buna bağlı hukuki tasarımını yapar, Kat Mülkiyeti Kanunu esas olmak üzere binanızın yasalara uygun ve sorunsuz yönetilmesi için Yönetim Planını hazırlar ve danışmanlık yapar.

Bina Yönetimi sürekli olarak birçok konuda mal veya hizmet alımları yapması gerekmektedir. Özkay grup Hukuk bölümü işletme deneyimi ile bu sözleşmelerin hazırlanması, hukuki uygunluk denetimi ve yükümlülüklerin izlenmesini de sağlar. Bina Yönetimi sırasında bazen kat malikleri, tedarikçiler ve diğer şahıslarla ortaya çıkabilecek hukuki durumlarda veya borç/alacak davalarında hukuk müşavirliği ve avukatlık hizmeti sağlar.

Mali Yönetim

Yapınızın Kat Mülkiyeti Kanununda belirtilen esaslara uygun olarak, yıllık işletme planını, gelir-gider bütçesini hazırlar. Bütçeye göre gelir ve giderleri takip eder, mali tablolarını hazırlar, denetime hazır tutar. Genel muhasebe usul ve yöntemlerine göre yasal defter ve kayıtları tutar.

Kat Mülkiyeti Kanuna uygun olarak aidatların takibi ve tahsilâtını yapar. Yapıyla ilgili diğer mal ve hizmet ödemelerini yapar. Finans işlemleri, fon-nakit yönetimi, yasal mali yükümlülüklerin ifası, dosyalama ve arşiv yönetimini yapar. İç ve dış mali denetimler gerçekleştirir. Yönetim Planında belirtilen şekilde ve Kat Mülkiyeti Kanununa göre Kat Malikleri Kurulu toplantı organizasyonunu yapar

Peyzaj Hizmetleri

Bir bahçeye iklim, ışık, toprak, su ve rüzgâr durumuna göre hangi bitkilerin, ne zaman dikilmesi, nereye dikilmesi, nasıl budanması, nasıl bakılması, ne zaman gübrelenmesi ve ilaçlanması gibi birçok parametreyi göz önüne alarak bilinçli bitki seçimi yapılması ve görsel bahçe düzenlenmesi, peyzajı ayrı bir uzmanlık konusudur.

Özkay grup, konut olsun işyeri olsun, binalarınızın iç veya dış mekânların da müşterilerinin beklentilerine uygun bahçe peyzajı, bitki dikimi, çimlendirme, bakımı, sulama, gübreleme ve ilaçlama hizmetleri sunmaktadır.

İyi tasarlanmış, düzenli bakımı yapılan bir bahçe günün bütün stresini ve yorgunluğunu atmak için idealdir. İç ve dış mekânlarınızın yeşil tasarımı, çim ve bitkilerinizin özenli bakımı Ozkay grubun uzman ve eğitimli kadrolarıyla gerçekleştirilmektedir

Sportif İşletim

Plaza, rezidans, site ve toplu konut alanlarında özenle oluşturulan fitness ve spor tesislerinin işletmesi de ayrı bir uzmanlık konusudur.

Özkay grup Bu faaliyetleri Organize edebilmek üzere alt yapı sistemlerine haizdir.

Otopark İşletimi

Bir büyük şirketin, bir tesisin, bir alışveriş merkezinin en önemli altyapı elemanlarından biri de, otoparkıdır. Her gün gelen onlarca, yüzlerce araca hizmet veren otoparklar ayrı bir uzmanlık konusudur.

Otopark planlaması, trafik analizlerinden başlar, otopark ikaz ve yönlendirme işaretleriyle otopark giriş, çıkış bariyer tasarımları, aktif ve pasif emniyet sistemleri, araç ve yaya giriş kontrol yöntemleri ile devam eder.

Ayrıca istenirse araç yıkama ve temizlik hizmetleri de Özkay Grup sayesinde sağlanabilir.  Araçlarınızın temiz ve güvenli park etmeleri için Özkay Grup kaliteli otopark hizmetleri sağlar

 

 

 

 


 

Hizmetlerimiz:

BİNA İŞLETİM SİSTEMİ SAĞLADIĞIMIZ BAZI REFERANSLARIMIZ

- EGE DOĞUM EVİ

- GÖZTEPE EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

- BAĞCILAR EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ

- MENEMEN DEVLET HASTANESİ

- BODRUM BELEDİYESİ ATIK SU ARITMA TESİSİ

- İZSU GENEL MÜDÜRLÜĞÜ KANALİZASYON VE SU İŞLERİ

- MERSİN BELEDİYESİ

- DENİZLİ BELEDİYESİ

- TOKAT BELEDİYESİ

- ELBİSTAN BELEDİYESİ

- TRABZON BELEDİYESİ

- SÖKE DEVLET HASTANESİ

- UŞAK İL ÖZEL İDARESİ

- MANİSA İL ÖZEL İDARESİ

- SOMA SEAŞ